Walentynki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu

14 lutego jak co roku świętowaliśmy Walentynki. W Polsce Dzień Zakochanych obchodzi się dość tradycyjnie- kartki walentynkowe, kwiaty, słodycze, czy wyjście do kina.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski ZSP nr 2, w składzie Ola Grygiel, uczennica klasy II TBF oraz Julia Nawara i Jakub Urbański, uczniowie klasy III TBF postanowili zorganizować Walentynki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalych nr 2 w Kaliszu.  W bibliotece szkolnej wystawili Pocztę Walentynkową, do której można było wrzucić  kartkę do wybranej osoby. Przedstawiciele Samorządu przygotowali także piękne kartki walentynkowe, które wręczyli Dyrekcji szkoły i nauczycielom. Należy podkreślić, że uczniowie naszej szkoły bardzo  chętnie obdarowali kartkami i kwiatami swoje koleżanki oraz Dyrekcję szkoły, nauczycieli i pozostałych pracowników. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dostarczyli wszystkie kartki walentynkowe i kwiaty do adresatów. To była naprawdę świetna zabawa. Olu, Julio, Kuba dziękujemy Wam bardzo za pracę i zaangażowanie oraz za niesamowite emocje i wielką radość.

tekst: Bogusława Nowicka i Karolina Rosada

zdjęcia: Ola Grygiel


Dla Julki

Dnia 8 listopada w Szkole Podstawowej Nr 16 w Kaliszu odbył się koncert charytatywny w celu zebrania funduszy na operację dla JULKI, która choruje na złośliwego raka mózgu. Samorząd Uczniowski naszej szkoły brał czynny udział w tymże koncercie. Sam zastępca przewodniczącej Jakub Urbański z klasy 3TBF grał na trąbce. Ponadto reprezentowali nas uczniowie grając na instrumentach: puzon - Miłosz Trzciński (1TBF), trąbka - Krystian Krzywda (2TBF), puzon basowy - Maciej Wójtowicz.

Następny koncert odbędzie się w sobotę 23 listopada w galerii "Amber" w Kaliszu. Zapraszamy do włączenia się w akcję. O kolejnych wydarzeniach związanych z pomocą JULCE będziemy informować na bieżąco na naszej stronie i stronie na fb.


Wybory do samorządu szkolnego

Dnia 29 października odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Kandydaci na forum zebranej społeczności szkolnej zaprezentowali swój program wyborczy. Następnie odbyły się jawne wybory poprzez podniesienie ręki. Każdy z uczniów miał jeden głos. Przewodniczącą szkoły została: Aleksandra Grygiel (kl. 2 TBF), zastępcą: Jakub Urbański (kl. 3TBF), a skarbnikiem: Julia Nawara (kl. 3 TBF).

Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!


Mikołajki w ZSP2

W dniu 6. 12. 2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Mikołajki. Odbył się kiermasz ciast, wypiekanych przez naszych uczniów. Można było również nabyć ozdoby świąteczne. Klasy odwiedzał Święty Mikołaj z cukierkami, a szczęśliwcy mieli szansę wylosować „Dziką kartę”. Czas umilił nam również koncert piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów klas Technikum Budowy Fortepianów – Marta Pakulska, Roksana Juszkiewicz, Weronika Romanko, Martyna Matuszak, Weronika Kędzierska, Łukasz Chęciński, Marcin Trędowski, Karol Doruch, Karol Małecki, Kajetan Kałwa.

20171206_091810jpg  20171206_101024jpg
Impreza Andrzejkowo - Otrzęsinowa

W dniu 30. 11. 2017 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się impreza Andrzejkowo – Otrzęsinowa, w której wzięły udział dwie pierwsze klasy – 1 LP i 1 TBF/TA. Uczniowie zostali przyjęci w szeregi braci uczniowskiej, lecz zanim to nastąpiło, uczestniczyli w Quizie dot. nauczycieli i szkoły. Po pozytywnym rozstrzygnięciu otrzymali dyplomy „Odkocenia”. Wtedy tez nadszedł czas na zabawy andrzejkowe, m. in. rzucanie grosika, wróżby atramentowe, czy przekłuwanie serc z imionami. Zabawa upłynęła w bardzo sympatycznych nastrojach.

Autor: E. Ignasiak
2_22jpg  3_18jpg
2_23jpg   4_11jpg
5_10jpg   6_11jpg


IV Jarmark Kazimierzowski - DZIEŃ PATRONA

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 zorganizowano „Dzień Patrona” Technikum Budowlano – Elektrycznego – Kazimierza Wielkiego. W tym dniu odbył się IV „Jarmark Kazimierzowski”, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele szkoły. Samorząd Uczniowski przygotował stoiska z tradycyjnym menu, m.in. chlebem, smalcem, miodem, wypiekami cukierniczymi oraz innymi specjałami. Ta żywa lekcja historii, z królem Kazimierzem w roli głównej, wprowadziła przybyłych w niezwykły klimat i scenerię epoki średniowiecza. Jak co roku święto szkoły wspierała piekarnia "Świderski" -  M. Sobecka, P. Sobecki, M. Łuczak.

dsc_0004jpg   dsc_0010jpg
dsc_0021jpg   dsc_0025jpg
dsc_0030jpg   dsc_0029jpg

Miło nam poinformować, że do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza mamy trzech kandydatów, którzy spełnili formalne wymagania uzyskując minimum 20 podpisów na swojej liście poparcia.


Krzywoźniak Zuzanna kl. 3Technik Architektury Krajobrazu

Niemiec Weronika kl. 1 Technikum Budowy Fortepianów

Wiśniewska Zuzanna kl. 1 Liceum Plastyczne

Przypominamy, ze głosujemy 15 listopada na jednego z w/w kandydatów, a do Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza wejdą dwie osoby z największa ilością głosów.

Autor: A. Olszyna

1_9jpg

Szkolne Halloween

Z okazji Halloween – święta obchodzonego w krajach anglojęzycznych – w dniu 30 października 2015r. został zorganizowany konkurs wiedzy o Halloween. Warto dodać, ze był on w języku angielskim, co było nie lada wyzwaniem. W konkursie wzięli uczniowie wyłonieni z poszczególnych klas II, III i IV. Test składał się zadań sprawdzających wiedzę na temat Halloween i zwyczajów z tym dniem związanych. Po sprawdzeniu testów wyniki są następujące: Im – Sebastian Jagielski 4TI, IIm- Adrian Kaczmarek 4TB i IIIm – Natalia Rosa 3TA. Organizatorem konkursu była nauczycielka j. angielskiego p. Anna Olszyna.

Konkurs to nie jedyna atrakcja w ZSP 2 młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w przygotowanie wystroju . Klasa 2TA wykonała własnoręcznie halloweenowe dekoracje, którymi został przystrojony szkolny korytarz. Mottem wspólnej zabawy było Przyjdź przebrany a będziesz niepytany. Zabawy było co niemiara, ponieważ uczniowie chętnie przebrali się, a także uczestniczyli w sesji zdjęciowej. Imprezie także towarzyszył szczytny cel a mianowicie Cukierek albo psikus czyli zbieramy słodycze dla dzieci z domu dziecka w Kaliszu. Nasi uczniowie chętnie włączyli się do tej akcji. Zebrane łakocie zostały przekazane dzieciakom. Miło, że młodzież z ZSP2 pomogła osłodzić im trochę życie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów p. Katarzynę Mikołajczyk, p. Annę Olszynę oraz p. Agnieszkę Król.