Na terenie naszej szkoły w ramach konkursu " Młoda Krew Ratuje Życie " 40 pełnoletnich dawców oddało 1800 ml krwi. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy w tych trudnych pandemicznych dniach zdecydowali się pomóc potrzebującym w całej Polsce. II etap poboru krwi odbędzie się 14 marca 2022 roku. Osoby, które oddają krew indywidualnie a są uczniami naszej szkoły prosimy o przekazanie jej na rzecz szkoły podając ZSPP. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI tym, którzy zgłosili się i poparli akcję.


12 grudnia, uczennica klasy 4TA- Agata Zygmunt, zajęła 2 miejsce w etapie rejonowym XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Serdecznie gratulujemy

2jpg  3jpg


Ratując życie

W naszej szkole zakończył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu „Młoda Krew Ratuje Życie”. Do poboru zgłosiło się 65 uczniów, a 55 zakwalifikowanych do oddania krwi.  W obu edycjach uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wrażliwością na tak potrzebny dar życia jakim jest krew. Ich dobra wola i zrozumienie przyczynią się do uratowania niejednego ludzkiego życia. Organizatorzy dziękują wszystkim oddającym krew,  za ich zrozumienie oraz potrzebę ratowania życia ludzkiego.

Autor:Paweł Tomczak


Zbiórka ciepłych ubrań

Podczas "Nocy komiksów", jak na superbohaterów komiksów przystało, uczniowie oprócz zabawy zorganizowali także zbiórkę ciepłych ubrań zimowych dla kaliskiego schroniska przy PCK.
14 grudnia, uczniowie klasy III LP: Piotr Jerz, Jakub Pacholski, Mateusz Frąszczak oraz Jakub Kosmowski, zawieźli ubrania do siedziby PCK. Serdecznie dziękujemy im za pomoc.

1_44jpg  2_27jpg


Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu odbyły się XXV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, zorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż. Najlepsi w udzielaniu pierwszej pomocy okazali się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu i I Liceum Ogólnokształcącego w Kępnie. Na zakończenie Mistrzostw Prezes Rejonowego Oddziału PCK wręczył dyrektorowi ZSP2 medal za wieloletnią współpracę.  

Klasyfikacja poszczególnych szkół jest następująca:

Kalisz:
I miejsce II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu
II miejsce I LO im. Adama Asnyka w Kaliszu
III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu

Region:
I miejsce I LO w Kępnie
II miejsce. ZSP nr 1 w Kępnie
III miejsce Zespół Szkół nr 1 w Ostrzeszowie

dsc_0147jpg   dsc_0156jpg
dsc_0175_1jpg

Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona

Zakończyła się kolejna edycja konkursu pn. „Młoda krew Ratuje Życie”. W II etapie poboru krwi na terenie naszej szkoły uczniowie pobili rekord uczestnictwa. Ponad 80 z nich zgłosiło swój czynny udział w akcji oddając cząstkę siebie w wyniku 36000 ml pełnej krwi.

Dziękuje wszystkim młodym krwiodawcą za udział w tak szczytnym celu, który realizujemy w roku szkolnym 2015/2016. Życzymy wszystkim dobrych wyników w nauce, sukcesów podczas egzaminu dojrzałości i egzaminach zawodowych.

Autor: P. Tomczak
          5_2jpg   3_12jpg

Młoda Krew Ratuje Życie

W dniu 21.10.2016 roku w naszej szkole po raaz kolejny młodzież oddawała krew w ramach XIV Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych i Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie                               „Młoda Krew Ratuje Życie”, tym samym rozpoczęliśmy I etap Turnieju. W trakcie akcji zgłosiło się 75 uczniów uprawnionych do oddawania krwi a 65 oddało krew w ilości 450ml każdy, co daje ogółem 29,250ml krwi. Wszystkim, którzy przystąpili do akcji bardzo dziękujemy. II etap poboru krwi odbędzie się na przełomie marca i kwietnia 2017roku.
25.10.2016 r. w gmachu kaliskiego Ratusza zostanie podsumowana Akcja za rok 2015/2016.

Autor: P. Tomczak

       10jpg   11_1jpg


Ratujmy życie

W dniu 09.10.2015 roku po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja poboru krwi pod nazwą „Młoda Krew Ratuje Życie”. Tym razem nasi uczniowie pokazali, że nie obce jest im niesienie pomocy innym potrzebującym tego daru życia jakim jest krew.W sumie do akcji przystąpiło 57 uczniów, którzy ochoczo oddali krew i za to serdecznie im DZIĘKUJEMY. Kolejną edycję zaplanowano na miesiąc luty 2016 roku.

Autor: P. Tomczak

          p1030213jpg   p1030214jpg